Dětský nábytek ve funkčních prostorách místnosti

Zlepšení dětského pokoje vyžaduje kompetentní a přístup. Zde je třeba vzít v úvahu všechny – osvětlení, uspořádání nábytku, barevné schéma interiéru, funkční zóny a mnoho dalšího. Významným faktorem, který do značné míry určuje vzhled a funkčnost místnosti, je dětský nábytek, jeho výběr a umístění.

Nábytek umožňuje rozdělit dětský pokoj na funkční zóny, obvykle vydávají tři – ložnice, herna a učebna. Pro každou z nich je možné vyzvednout svůj nábytek, který bude rozhodovat o označení té či oné zóny.

Nejprve je třeba určit základní principy organizace prostoru a výběru nábytku pro dětský pokoj. Hlavní pravidla jsou poměrně jednoduchá: co nejvíce světla, nedostatek jasných sytých barev v interiéru, a co je nejdůležitější, bezpečnost. Tyto požadavky (s výjimkou, samozřejmě, je první) by měla odpovídat i dětský nábytek.

Obvykle nejvíce požadavků podal k vzdělávací oblasti. V místě, kde bude stát stůl, za kterým se zabývá dítě, by mělo být dostatek světla, a to by mělo spadat na levé straně. To, za prvé, je možné zajistit instalací stolu u okna, a, za druhé, použití lampy. Kromě toho, dětský nábytek, určený pro vzdělávací zóny, by mělo být ergonomické, to znamená být pohodlné pro dítě, a ne nudit ho, udržovat tělo v přirozené poloze.


To je dosaženo nastavením správné výšky stolu a židle a tímto uspořádáním jednotlivých prvků (zásuvky stolu nebo polic na knihy), která nerozptyluje dítě a ne nutí dělat zbytečné pohyby, aby se dostat do nich. Tah dítě potřebuje, ale pokud se na dítě, žáka a to zejména nižších tříd, musí vstát a udělat několik kroků, aby knihu, pak to může prostě odvést pozornost od lekcí na cestě od stolu ke skříni, nebo zpět.

Nejsou méně přísné požadavky předložené k spací zóně dětských pokojů. Dětský nábytek pro ložnice zóny by měly být pouze mírné odstíny světlých barev, jinak za den, dítě nebude moci usadit. V tomto je navržen tak, aby pomoci mírné zbarvení nábytku, vyrobený ve světlých barvách. Dětský nábytek pro ložnice zóny mohou představovat jednotlivé prvky – dětská postel, skříň, noční stolek a tak dále, Ale může představovat i jediný soubor, v němž jednotlivé prvky jsou spojeny v kompaktní konstrukci. Tyto komplexy jsou vhodné, pokud je plocha místnosti je poměrně malý, nebo pokud je dítěti přidělena část velké místnosti. Nábytek pro ložnice zóny, musí splňovat základní požadavky na bezpečnost. Ve snu dítě tráví téměř polovinu dne, tak šetrnosti k životnímu prostředí a pohodlí ložnice nábytek a matrace by měla být věnována zvláštní pozornost.

Nejvíce jednoduché na organizaci, snad je herna, která může představovat jen podložku mezi lůžkovou a výcvikové prostory, které se nachází v centru místnosti. Ale pro tuto oblast je i přes její jednoduchost, tam je speciální dětský nábytek určený pro ukládání hraček a dětských věcí. Další možnost pořádání hrací plochy – spojení její s lůžkovou částí, kdy na patrové posteli horní část se používá pro spaní a spodní – v podobě malé místnosti pro hraní her.

A opět je třeba se zaměřit na bezpečnost – dítě tráví ve svém pokoji většinu času, dětský nábytek nesmí být nebezpečné pro dítě a dodávat nepohodlí.

Dětské postýlky a nábytek za nejlepší ceny