Dom na dwa piętra

Zamówić dziecięce, sofy dzisiaj nie jest trudne. Wystarczy wiedzieć telefon sklepu meblowego lub adres dobrego serwisu w internecie odpowiedniej tematyce. Jednak czy warto szukać lekkie drodze, umeblowane życie swojego dziecka? Po raz tysięczny, powiedzmy, że nie! Czas już odejść od tradycyjnych wyobrażeń o pokoju dziecięcym. W jednym rogu łóżka dla dzieci, w innym szafka, w trzecim stół – to już w przeszłości. Dziś są łatwo dostępne sposoby, aby zmieścić cały ten zestaw meblowy w jednym miejscu, dając pozostałe metry kwadratowe do burzliwej gier działalności dziecka.

Co to za innowacyjne technologie, zapytacie. W rzeczywistości nikt nie wynalazł koło i nie odkrył Amerykę. Po prostu znane w odległej sowieckiego przeszłości łóżka piętrowe dosłownie otrzymali drugie narodziny. Aby zakupić podobny luksus (nie jest to materialny aspekt, a jedynie względy estetyczne: takie łóżka sprawiają wrażenie nawet na sceptyków), wcale nie musi czekać na pojawienie się drugiego dziecka, który będzie w stanie zająć swoje “miejsce”.

Nowoczesne łóżka piętrowe tego typu często są przeznaczone właśnie na jedno dziecko. Gdzie umieścić “nadmiar” piętro?


Puścić w obieg, jak inaczej! Podczas gdy na górze przytulnie poczuj się jak w domu dziecko, na dole można wyposażyć całą funkcjonalną strefę! To może być biurko, jeśli dziecko jest już z powodzeniem chodzi do szkoły, albo miejsce do zabawek, jeśli do statusu mu daleko. Ponadto w takiej niszy można umieścić szafki, regały lub półki, które nigdy nie są zbędne. A można łączyć w sobie wszystkie wymienione opcje! Nowoczesne łóżka piętrowe pozwalają zaplanować przestrzeń z maksymalnym naciskiem na praktyczność. Rozmiar łóżka można dobrać według indywidualnych cech swojego pokoju, częściej zaś oferuje łóżeczka o szerokości 90 lub 120 cm, a długość sięga dwóch metrów.

Nie można powiedzieć i o tym, że łóżka piętrowe, jak zresztą wszystko, co dziś jest tworzony dla dzieci, stanowią arcydzieła rozwiązań projektowych! Różnorodność kolorów i kształtów pozwoli w pełni spełnić oczekiwania dziecka, ale przy tym i nie zawieść rodziców. Dziś wygodne piętrowe łóżka są wyposażone w materace ortopedyczne, które staną się prawdziwym prezentem dla delikatnej oparcia dziecka. Słowem i wilk syty, i owca cała! Kompromis między kaprysy dziecka i praktyczne względy rodziców znaleziono.

Partnerem i sponsorem wpisu jest Sklep z meblami oferujący największy wybór mebli do pokoju dziecięcego