V nominácii srbskej & quot; 21 & quot; chýba seniori Marković, Nastasić aj Mitrović

Na pohľad oslabený výber vysielajú Srbi do Českej republiky na majstrovstvách Európy do 21 rokov. V nominácii trénera Dodic schádza mená ako Matija Nastasić, Lazar Marković alebo najlepší srbský strelec v kvalifikácii Aleksandar Mitrović.Kostra mužstva, ktorému sa v baráži senzačne podarilo vyradiť Španielmi, však zostáva pohromade…

Predovšetkým spomínaná dvojica Nastasić-Marković totiž už uplynulé dva roky strávila prevažne medzi dospelými a na doterajších úspechoch tejto vekovej kategórie sa v podstate vôbec nepodieľala.

Prvý menovaný stopér nemeckého Schalke v kvalifikácii štartoval len raz, krídelník anglického Liverpoolu potom dvakrát.

To Aleksandar Mitrović z belgického Anderlechtu už s tímom pobudol výrazne dlhšie a dvoma gólmi sa napríklad zasadil o rozhodujúci skalp Belgicko na jej ihrisku (3: 0).

Štyri posledné kvalifikačné stretnutie minulého kalendárneho roka však Mitrović vynechal, a dnes spolu so spomínanými kolegami figuruje v nominácii seniorskej reprezentácie na nadchádzajúce kvalifikačné duel s Dánskom.

Ďalšie pomerne výrazné absencia v nominácii Mladena Dodic, ktorý srbskú dvadsaťjednotku prvýkrát viedol až v marcových priateľských zápasoch, predstavujú ešte útočníci Aleksandar Čavrić a Uroš Đurđević.Obaja sa na jar nedokázali napevno presadiť do základných zostáv svojich tímov v Belgicku (Genk), respektíve Holandsku (Vitesse).

Dohromady napriek tomu nie je v srbskom výbere o krajanka núdzi. Celkom ich tam nájdeme 11 a vyčnievajú medzi nimi legionári z nemeckej Bundesligy – futbalista Borussie Miloš Jojić alebo opora Stuttgarte Filip Kostić.

Najmladším nominovaným je stále ešte len 20-ročný obranca Aleksandar Filipović z Jagodina, ktorú tréner Dodic viedol tesne pred príchodom na reprezentačný lavičku. Jedinou úplne novou tvárou, ktorá sa nijako nezapojila do kvalifikačného cyklu, je ďalej ofenzívny stredopoliar Vojvodiny Mirko Ivanič, o ktorého je teraz veľký záujem v Belgicku.

Srbi turnaj vykopávajú 17. júna s Nemeckom.Proti českému tímu sa predstaví o tri dni neskôr.

Kompletné nominácie srbskej “21”:

Brankári: Marko Dmitrović ( Charlton, Anglicko), Nikola Perić (Jagodina), Nemanja Stevanović (Čukarički);

Obrancovia: Marko Petković (Crvena Zvezda), Filip Stojković (Čukarički), Aleksandar Pantic (Córdoba CF, Španielsko), Uroš Ćosić (Pescara, Taliansko), Uroš Spajić (Toulouse, Francúzsko), Lazar Cirkovic (Partizan), Nemanja Petrović (Partizan), Aleksandar Filipović (Jagodina);

Stredopoliari : Aleksandar Kovačević (Crvena Zvezda), Darko Brašanac (Partizan), Mirko Ivanić (Vojvodina), Srđan Mijailovic (Kayserispor, Turecko), Miloš Jojić (Borussia Dortmund, Nemecko), Goran Čaušić (Eskisehirspor, Turecko), Filip Djuričič (Southampton, Anglicko);

Útočníci: Nikola Stojiljkovic, Slavoljub Srnic (obaja Čukarički), Aleksandar Pešić (Toulouse, Francúzsko), Filip Kostić (Stuttgart, Nemecko), Luka Milunović (Plata Nias, Grécko).