V Prahe to Inter podcenil, teraz už nie, myslia si Mazuch

Ani jednému z tímov vo štvrtok už o nič nepôjde, obranca Ondřej Mazuch je však presvedčený, že futbalistu Sparty nečaká na ihrisku Interu Miláno nič ľahké. Taliansky celok má totiž po nepodarenom vystúpení v Európskej lige čo naprávať.

Kým Sparta ide do Milána s istotou postupu z prvého miesta, domáci vedia, že skončí posledný. Inter, ktorý v Prahe prehral 1: 3, navyše zatiaľ v skupine vyhral jediný zápas. “Nemyslím si, že sa budú šetriť. V Prahe to asi trochu podcenili, ale ako poznám veľké talianskej kluby, tak doma sú pod veľkým tlakom,” povedal Mazuch.

“Čaká sa to od nich v lige, domácom pohári alebo aj v Európskej lige.Naviac sa zmenil tréner, chlapci tak hrajú o budúcnosť v tíme, “ povedal dvadsaťsedemročný stopér, ktorý si v minulosti zahral aj Serii A za Fiorentinu. ” Mám kamarátov vo Florencii a to sú skôr fanúšikovia Fiorentiny, ktorí sa s Interom neznáša, “ poznamenal a dodal, že on sám podobnú rivalitu necíti.

” Vo Fiorentine som hral za béčko…Keby som nastupoval za áčko tak možno áno, “ uviedol Mazuch. “Navyše som už dlho preč, nejakých šesť rokov.A to je naozaj dlhá doba, “ pridal bývalý hráč Brna, Anderlechtu alebo Dnepropetrovsku.

Mazuch odohral minulé štyri pohárové zápasy v základnej zostave av troch posledných Sparta udržala čisté konto. ” hráme inak ako na začiatku sezóny, keď sme trochu jančili a treba na Southamptone sme hrali otvorený futbal a dostali sme tri góly, “ vyhlásil.

” Potom sa zmenil tréner a zmenila sa i taktika. Hráme viac zozadu, na brejky a štandardky. A keď je deväť ľudí pod balónom, tak je strašne ťažký sa do nás dostať, či už je to Inter, Beer Ševa alebo Southampton, “ uviedol Mazuch.

Pod víťaznú sérií Sparty je podpísaný tréner David Holoubek, ktorý v septembri nahradil Zdeňka Ščasného.Kvôli nedostatočnej licenciu ale nemôže tím naďalej viesť a vedenie musí vzniknutú situáciu vyriešiť. Podľa Mazucha to však medzi hráčmi nie je téma.

“Dva mesiace sme mali problémy sami so sebou, bolo veľa zranených a hralo sa v jednej zostave. Trénera sme neriešili, to je otázka pre vedenie a uvidíme , čo nachystajú cez zimu, “ vyhlásil.