Zostrihu: Leicester je bod od zostupu, Chelsea skolila Arsenal

Bieda šampiónov pokračuje. Leicester na domácej pôde podľahol Manchestru United 0: 3 v tabuľke majú len bodový náskok na zostupovej pásmo. Vo š lágri 24. kola Premier League vedúci Chelsea doma porazila Arsenal jednoznačne 3: 1, pričom u posledného góle chyboval nedůrazným odkop hosťujúci brankár Petr Čech. Priepasť medzi oboma klubmi sa tak rozšírila na 12 bodov. Opäť stratil tiež Liverpool, ktorý prekvapivo prehral 0: 2 na pôde o záchranu bojujúceho Hullu. Tri body si pripísal druhý Tottenham, ktorý sa po výhre 1: 0 nad Middlesbrough drží 9 bodov za Chelsea. Futbalisti Manchestru City zdolali Swansea 2: 1 a poskočili na tretie miesto.

Domáci:

Hostia: 42. Mchitarjan, 44.Ibrahimović, 49. Mata

Zostavy

Domáci: Schmeichel – Simpson, Huth, Morgan (C), Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Ndidi, A. Musa (46. A. King) – Vardy, Okazaki (46. Gray).

Hostia: de Gea – A. Valencia, Bailly, Smalling (C), Rojo ( 46. ​​Blind) – A. Herrera, P. Pogba – Mchitarjan, Mata (77. Fellaini), Rashford (83. Young) – Ibrahimović.

Náhradníci

Domáce : Zieler, Chilwell, King, Albrighton, Kapustka, Gray, Benalouane

Hostia: Romero, Martial, Lingard, Carrick, Blind, Young, Fellaini

Leicester držal s United krok do 42. minúty, kedy sa presadil Mchitarjan a krátko po ňom zvýšil najlepší strelec United Ibrahimovič.Domáce nádeje na zvrat minimalizoval v 49. minúte tretím zásahom Mata. Trápiaci sa “Vlci” neskórovali ani v piatom ligovom zápase v tomto roku.

Šesť United predĺžili sériu bez porážky v Premier League na 15 zápasov, na piaty Liverpool “Červení diabli” strácajú bod a na štvrtý Arsenal dva. Naopak šestnásty Leicester ešte viac zabŕdol do bojov o záchranu a spoločne s Middlesbrough a Swansea je len bod od osemnásteho Hullu.

Domáci: 11. Jesus, 90 + 2. Jesus

Hostia: 81. G. Sigurdsson

Zostavy

Domáci: Caballero – Fernandinho, Stones, Kolarov, Clichy – De Bruyne (78. Zabaleta), Y. Touré, Silva (90 + 5. Fernando) – Sterling (83.Agüero), Jesus, sane.

Hostia: Fabiański – Naughton, F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Fer, Cork, T. Carroll (75. Dyer) – Routledge (65. L. Narsingh), F. Llorente (83. Baston), G. Sigurdsson.

Náhradníci

Domáci: Bravo, Kompany, Zabaleta, Fernando, Agüero, Navas, Delph

Hostia: Amat, Britton, Baston, Nordfeldt, Dyer, Narsingh, Kingsley

Manchester City zdolal Swansea 2: 1 a poskočil na tretie miesto tabuľky. Devätnásťročný útočník Gabriel Jesus strelil oba domáce góly, ten druhý v druhej minúte nadstaveného času.

City začali výborne a v 11.minúte po Silvovej akcii otvoril skóre talentovaný Brazílčan Jesus, ktorý v základnej zostave nahradil hviezdneho Argentínčana Agüera. Domáci mali prevahu, ale nedarilo sa im pridať druhú bránku.

Hráči Swansea vycítili šancu a v 81. minúte vyrovnal prízemný strelou islandský záložník Sigurdsson. Tesne pred koncom však rozhodol o triumfe “Citizens” Jesus dorážkou vlastnej hlavičky. Zimná posila z Palmeiras zaznamenala tri góly v troch ligových zápasoch.

Manchester City stráca bod na druhý Tottenham a desať na vedúcej Chelsea. Swansea je na 17. mieste a má náskok jedného bodu na zostupovej pásmo.

Domáci: 13. Alonso, 53. E. Hazard, 85. Fàbregas

Hostia: 90 + 1.Giroud

Zostavy

Domáci: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill (C) – Moses (88. K. Zouma), Kant, Matić, Alonso – Pedro (84. Willian), D. Costa, E. Hazard (84. Fàbregas).

Hostia: Čech – Bellerín (17. Gabriel), Mustafi, Koscielny ( C), Monreal – Coquelin (65. Giroud), Oxlade-Chamberlain – Walcott (70. Welbeck), Özil, Iwobi – Alexis Sánchez.

Náhradníci

Domáci: Begović, Terry, Zouma, Chalobah, Fàbregas, Willian, Batshuayi

Hostia: Ospina, Gibbs, Gabriel, Reine-Adelaide, Maitland-Niles, Giroud, Welbeck

Chelsea sa ujala vedenia v 13. minúte, keď najprv Čech vytiahol Costov hlavičku na brvno, ale na Alonsovu dorážku už nestačil.Druhý gól pridal v 53. minúte Hazard po tom, čo na polovici prevzal loptu, obišiel tri protihráča a ani bývalému českému reprezentantovi nedal šancu. “Hazard je skvelý hráč a dnes ku skvelej práci s loptou pridal aj veľa čiernej práce pre tím. Keď hrá takto, tak to je komplexný futbalista,” povedal Conte.

O tretie zásah domácich sa päť minút pred koncom postaral Cesc Fábregas, ktorý zachytil Čechův nedostatočne prísny odkop a oblúčikom poslal loptu do prázdnej bránky. Za Arsenal v nastavení znížil Olivier Giroud, ktorý sa dostal do hry až v priebehu druhého polčasu.

Domáci: 44. N’Diaye, 84.Niassa

Hostia:

Zostavy

Domáci: Jakupovic – Elabdellaoui, Ranocchia, Maguire, Robertson – Huddlestone (C), N’Diaye – Grosicki (80. Meyler), Goebel Evandro (62. Tymon), Clucas – A. Hernández (65. Niassa).

Hostia: Mignolet – Clyne, Matip, Lucas Leiva, Milner (83. A. Moreno) – Lallana (83. Origi), Henderson (C), Can (67.Sturridge) – Mane, Firmino, Coutinho.

Náhradníci

Domáci: Diomandé, Marshall, Tymon, Maloney, Meyler, Niassa, Mbokani

Hostia: Karius, Moreno, Gomez, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Sturridge, Origi

Futbalisti Liverpoolu nečakane podľahli o záchranu bojujúcemu Hullu a predĺžili tak sériu bez víťazstva na päť zápasov. V lige nedokázali naplno bodovať od Silvestra, kedy porazili Manchester City. To Hull pod novým trénerom Silvom obral už druhého favorita.Výhra nad Liverpoolom totiž prišla len tri dni potom, čo favorit na zostup remizoval 0: 0 s Manchestrom United.

Hull poslal do vedenia tesne pred koncom prvého polčasu debutant N’Diaye, ktorý zúročil dôraz pred brankárom Mignola. Istotu dodal outsiderovi Oumar Niassa, ktorý pridal druhý gól v 84. minúte po krásnom sólovom úniku.

Domáci: 58. Kane

Hostia:

Zostavy

Domáci: Lloris – Walker, Alderweireld, Dier, Davies – Dembélé, Wanyama – Son Heung-min (81. Moussa Sissoko), Alli (88. Winks), Eriksen – Kane (90 + 3. V. Janssen).

Hostia: Valdés – Espinosa, Chambers, B. Gibson, Fábio – de roony, Clayton, Forshaw (62.Guedioura) – Traoré (80. Bamford), Negredo, Downing (62. Stuani).

Náhradníci

Domáci: Vorm, Carter-Vickers, Wimmer , Onomah, Sissoko, Winks, Janssen

Hostia: Guzan, Ayala, Leadbitter, Stuani, Bamford, Gestede, Guedioura

Tottenham na rozdiel od Arsenalu udržať stratu na Chelsea na deviatich bodoch. Stačila k tomu jediná bránka, ktorú dal Harry Kane z penalty po faule na kórejského záložníka Sona. Šancu na vyrovnanie zahodil pár minút pred koncom Álvaro Negredo. Kým Spurs ešte živí nádeje na titul, Middlesbrough sa na 15. mieste ešte musí báť o ligovú príslušnosť.

Domáci: 1. R. Lukaku, 24. James McCarthy, 30. R. Lukaku, 82. R. Lukaku, 85. R. Lukaku, 90 + 4.Barkley

Hostia: 59. J. King, 70. J. King, 90. Arter

Zostavy

Domáci: Robles – Coleman, Ra. Funes Mori, A. Williams, Baines – Schneiderlin, Barry (C) (79. Holgate) – Barkley, James McCarthy (62. Davies), Lookman (71.

Mirallas) – R. Lukaku.

< b> Hostia: Boruc – Francis (C) (46. B. Smith), S. Cook, Surman, Mings – Arter, Gosling (46. Ibe) – Fraser, Wilshere, Pugh (83. Afobe) – J.King.

Náhradníci

Domáci: Davies, Gueye, Holgate, Jagielka, Mirallas, Stekelenburg, Valencia

Hostia : Afobe, Allsop, Ibe, Mousset, Smith, Stanislas, Cargill

Hlavnou postavou zápasu Evertonu s Bournemouth bol belgický útočník domáceho tímu Romelu Lukaku . Ten otvoril skóre už po pol minúte hry, potom pridal ešte ďalšie tri góly dotiahol tak svoj tím k výhre 6: 3. Hostia zabojovali až v druhom polčase aj vďaka dvom gólom, ktoré strelil nórsky útočník Joshua King.

Domáci:

< b> Hostia: 9. L. Kone, 43. N’Dong, 45 + 1. Defoe, 45 + 3.Defoe

Zostavy

Domáci: Hennessey – J. Ward, Dann (C), Delaney (46. Townsend), Tomkins, van Aanholt – Zaha, McArthur (62. Rémy), Cabaye (26. Ledley), Puncheon – Ch. Benteke.

Hostia: Mannoni – Denayer, O’Shea (C) (57. Lescott), L. Kone – Jones, N’Dong, Rodwell (52. D. Gibson), Seb. Larsson, Oviedo – Januzaj (78. Pienaar) – Defoe.

Náhradníci

Domáci: Speroni, Sakho, Fryers, Ledley, Flamini, Townsend, Rémy

Hostia: Mika, Manquillo, Lescott, Gibson, Pienaar, Khazri, Borini

Po výhre nad Bournemouthu to vyzeralo, že Crystal Palace sa pod vedením Sama Allardyce začína dvíhať.Teraz ho ale poslal späť k zemi konkurent v boji o záchranu, Sunderland. “Čierne mačky” nastrieľal londýskému tímu štyri góly, všetky v prvom polčase. Ťahúň Sunderlandu, skúsený útočník Jermain Defoe, sa trafil dvakrát, na oba zásahy navyše potreboval len dve minúty.

Domáci: 12. Gabbiadini

Hostia: 14. Carroll, 44. Obiang, 52. Noble

Zostavy

Domáci: Forster – Soares, Stephens, Jošida, Bertrand – Ward-Prowse, Romeu, S . Davis – Boufal (64. S. Long), Gabbiadini, Jay Rodriguez (46. Redmond).

Hostia: Randolph – Kouyaté (71. Collins), Reid, Fonte – Antonio, Obiang, Noble, Cresswell – Feghouli (90 + 1. Calleri), Carroll (56.Lanzini), Snodgrass.

Náhradníci

Domáci: Clasie, Gardoš, Long, Redmond, Højbjerg, Taylor, McQueen

< b> Hostia: Lanzini, Adrián, Collins, Fletcher, Calleri, Fernandes, Quin

< p> Domáci: 10. Deeney, 45 + 2. Niang

Hostia: 78. Barnes

Zostavy

Domáci: Gomes – Cathcart, Kaboul, Prödl, Holebas – Behrami (65. Doucouré) – Niang (81. Success), Cleverley, Capoue, Zárate (87. Janmaat) – Deeney (C).

Hostia: Heaton (C) – Lowton, M. Keane, Mee, S. Ward – Boyd (86. Vokes), Barton, Hendrick, Arfield (77. A. Westwood) – Gray (55.Brady), Barnes.

Náhradníci

Domáci: Arlauskis, Britos, Janmaat, Watson, Doucouré, Okaka, Success

< b> Hostia: Robinson, Flanagan, Vokes, Westwood, Brady, Gudmundsson, Tarkowski

Domáci: 6. J. Morrison

Hostia:

Zostavy

Domáci: Foster – Nyomi, C. Dawson, McAuley, Brunt – D. Fletcher (C), Livermore – Chadli (66. McClean), J. Morrison (89. Field), Phillips (87. Robson-Kanu) – Rondon.

Hostia: Grant – Bardsley, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Whelan, Adam (58. Diouf) – Afellay (69. Ngoy), Allen, Arnautović – Crouch (58.Berahino).

Náhradníci

Domáci: Olsson, Robson-Kanu, Wilson, Leko, McClean, Myhill, Field

< b> Hostia: Muniesa, Berahino, Bony, Diouf, Imbula Wanga, Given, Ngoy

Zostavy

Domáci: Caballero – Fernandinho, Stones, Kolarov, Clichy – De Bruyne (78. Zabaleta), Y . Touré, Silva (90 + 5. Fernando) – Sterling (83. Agüero), Jesus, sane.

Hostia: Fabiański – Naughton, F. Fernández, Mawson, M . Olsson – Fer, Cork, T. Carroll (75. Dyer) – Routledge (65. L. Narsingh), F. Llorente (83. Baston), G.Sigurdsson.